Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ile slotów utrzyma hosting VPS przy dobrze skonfigurowanych pluginach?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

200-300

Brawo, wykazałes się wiedzą :* (y) ..... 1000-500

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

 

 

Wiele zalezy od pluginów i skryptów, informacja "dobrze skonfigurowane 20 pluginow" jest słaba, możesz pierddolnąć 20 "essentialsow" i jakosc gry bedzie c*****a.

Następną rzeczą jest ilość światów [MultiverseCore], pierddolniesz ich 700 to umrzesz kotku :)……… https://lvlup.pro/wiki/Minecraft:Optymalizacja

 

 

 

Poniżej 100MB RAM/slot mogą wystepować problemy z wydajnością, policz sobie, na ile slotów cie stać...

 

 

 

Lajk?

---------------------------------

Dziękuję, Pozdrawiam

HOMER12

Jeśli Ci pomogłem, możesz dać mi like  :yay:  ;) 

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Napisz do mnie na PW  

Opublikowano

Ja prosiłbym o dokładne przybliżenie co to znaczy "Dobrze skonfigurowane pluginy"

 

myślę że jak wbije 150gracz to będzie bardzo dobrze, pamiętaj że nie tylko twój serwer będzie stał na tej maszynce.

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

Opublikowano

Podaj jeszcze na jakim silniku bedzie serwer i czy na bungeecordzie bo na spigocie pociagnie max 210 osob a na bukkicie tylko 160. Mysle ze pomoglem

Opublikowano

Przecież to jest OpenVZ, co Wy sobie jaja robicie? OpenVZ = współdzielone zasoby, trafisz na maszynę, na której jakiś inny Marek czy Zenek generuje 800% CPU i nawet 10 graczy nie uciągniesz. :D

Realnie myśląc około 80-100 graczy bez lagów, ale generalnie na OpenVZ nie stawia się Minecrafta.

Poza tym, w tej ofercie mają dedyki ze zwykłego OVH = przy większych atakach DDoS bez ochrony GAME będzie Ci serwer leżał. 

 

PaperSpigot 1.7.10­

 

Nie radzę używać tego silnika z wiadomych przyczyn. ;)

5465845486.png

Opublikowano

Wirtualizacja OpenVZ, co oznacza że nadmierne wykorzystanie jednego VPS z tej samej maszyny będzie miało wpływ na działanie innych.

Sama maszyna to najprawdopodobniej oferta E3-SSD-3 z SyS, co do samej wydajności (mam takie 3 maszyny) nie mogę powiedzieć złego słowa. Wiem jedynie, że ich ochrona DDOS pozostawia wiele do życzenia i w miarę zyskiwania popularności serwera mogą znaleźć się osoby, które będą w ten sposób próbować zakłócić działanie twojej usługi.

Opublikowano

Witaj,

 

Wszystko zależy od konfiguracji twojego serwera, silnika jakiego masz zamiar użyć oraz od rodzaju pluginów ,bo wiadomo ,że jeżeli dodasz takie które bardzo obciążają serwer (Typu Multiverse) to nie będzie za ciekawie. Ja osobiście polecam Ci ustawić 120 slotów :)

 

Pozdrawiam,

Vegox85.

Opublikowano

Przecież to jest OpenVZ, co Wy sobie jaja robicie? OpenVZ = współdzielone zasoby, trafisz na maszynę, na której jakiś inny Marek czy Zenek generuje 800% CPU i nawet 10 graczy nie uciągniesz. :D

Realnie myśląc około 80-100 graczy bez lagów, ale generalnie na OpenVZ nie stawia się Minecrafta.

Poza tym, w tej ofercie mają dedyki ze zwykłego OVH = przy większych atakach DDoS bez ochrony GAME będzie Ci serwer leżał. 

 

 

Nie radzę używać tego silnika z wiadomych przyczyn. ;)

z jakich przyczyn ?

@top

smieszne sa osoby ktore w innych tematach pisaly ze slotowiec z nielimitowanym ramem uciagnie 200 slotow a tu pisza ze ledwo 150

 

100 to izi minimum 

Opublikowano

No przecież napisałem Ci dlaczego. Bo wirtualizacja na to nie pozwala. Na OpenVZ hostingi najczęściej w ogóle blokują hostowanie Minecrafta z powodu dużego zużycia zasobów (chociażby http://webh.pl).

Ta oferta nie jest zła, jak dobrze trafisz, to utrzymasz te 100 graczy w miarę stabilnie, ale lepiej się zainteresować KVM Game Pro od nich. :)

pytam sie z jakich przyczyn nie uzywac paperspigota

Opublikowano

pytam sie z jakich przyczyn nie uzywac paperspigota

 

Między innymi z takich, że wszystkie buildy 1.7.10 mają niezałatane błędy i wszelkie możliwe exploity/crashery działają właśnie na PaperSpigota. ;)

Jakiś krętacz puścił w obieg na MPCforum informację, że PaperSpigot jest super-duper fajny i odporny na crashery, ale z palca sobie to wyssał, bo wszystkie buildy 1.7.10 są już dawno niewspierane przez załogę Papera i nie łatają błędów. Nawet zwykły Spigot ma mniej błędów, a Wy poszliście za informacją od jakiegoś randoma, który w życiu serwera nie miał.

5465845486.png

Opublikowano

Między innymi z takich, że wszystkie buildy 1.7.10 mają niezałatane błędy i wszelkie możliwe exploity/crashery działają właśnie na PaperSpigota. ;)

Jakiś krętacz puścił w obieg na MPCforum informację, że PaperSpigot jest super-duper fajny i odporny na crashery, ale z palca sobie to wyssał, bo wszystkie buildy 1.7.10 są już dawno niewspierane przez załogę Papera i nie łatają błędów. Nawet zwykły Spigot ma mniej błędów, a Wy poszliście za informacją od jakiegoś randoma, który w życiu serwera nie miał.

 

+ dodając do tego memory leak w EntityTrackerze

Serwer wam użyje w ciul więcej ram niż normalnie.

Opublikowano

Miałem taki VPS, testowałem, go przed kupnem.. kolejnej maszyny.. I powiem tyle, Minigames, nie ma problemu..

Ale, nie postawisz na tym:
- CaveBlocka

- WaterBlocka, z dużymi wyspami (schematem)
- I innych wymagajacych procesora do generowania,

masakrycznie, przeciąża się jeżeli 10 graczy zacznie tworzyć wyspy, wywala się serwer ile ramu nie dasz przy 50k bloków.. (WE bez async)

Zawodzi w nich procesor, a wieczorami tracą zdolność pracy, a nawet użycia SSH, przy SSH wina hostingu, przy WE i wyspach procek, skacze po kilku wątkach po 100%
Więc, dobra oferta na serwery na których nie używa się, worldedita i jest to serwer minigames.. (Najlepiej CleanRoomy)

Opublikowano

130 max. :)

==================== |KAVOGAMING====================
.:.:.:. Jeżeli masz do mnie pytanie ,bądź chcesz mi na coś odpowiedzieć .:.:.:. 
.:.:.:. Wpisz @KaVoGaming ,a odpowiem Ci jak najszybciej potrafię! .:.:.:.  
==================== |KAVOGAMING====================

Opublikowano

Miałem taki VPS, testowałem, go przed kupnem.. kolejnej maszyny.. I powiem tyle, Minigames, nie ma problemu..

Ale, nie postawisz na tym:

- CaveBlocka

- WaterBlocka, z dużymi wyspami (schematem)

- I innych wymagajacych procesora do generowania,

masakrycznie, przeciąża się jeżeli 10 graczy zacznie tworzyć wyspy, wywala się serwer ile ramu nie dasz przy 50k bloków.. (WE bez async)

Zawodzi w nich procesor, a wieczorami tracą zdolność pracy, a nawet użycia SSH, przy SSH wina hostingu, przy WE i wyspach procek, skacze po kilku wątkach po 100%

Więc, dobra oferta na serwery na których nie używa się, worldedita i jest to serwer minigames.. (Najlepiej CleanRoomy)

Fakt, że jeszcze zależy, na jakiej maszynie się trafi, czy są tam już VPSy które są mocno obciążone i ogólnie całą maszyna..

Ale wracając do tego tracenia zdolności, mniej więcej raz w tygodniu najczęściej w weekend 20-22.

Serwer zlagowany jak nie wiem, entity nie przesyłało płynnie, gracze sobie po prostu "Skakali".

A przy tym zanim serwer proxy otrzymał odpowiedz od serwera i połączył gracza, trzeba było czekać dobre 10 sekund..

Logowanie do ssh, przy takim czyms? Zapomnij, nawet jak się zalogujesz, to nie licz, że coś wpiszesz..

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...